Club Winners

December 2020

Saturday 12th 18 Hole – Stableford Result NOT available yet

 

Friday 11th Beer Run – Stableford Blue 1st Errol Boyd; 2nd Michelle Williams; 3rd Nano Burslem  Full Results

Saturday 5th 18 Hole – Stroke Result NOT available yet

Friday 4th Beer Run – Stableford Yellow - Result NOT available yet

November 2020

Saturday 28th 18 Hole - 18 Hole Closing Day Ambrose Result NOT available yet

Friday 27th Beer Run – Stableford Blue 1st Len McKinley; 2nd Dean Atkinson; 3rd Zeb Felmingham  Full Results

Sunday 22nd 9 Hole – Stableford - Result NOT available Yet 1st ; 2nd 3rd   Full Results 

Saturday 21st 18 Hole – Stableford 1st Coral Walker; 2nd Donna-Marie Grieve; 3rd Will Picket  Full Results 

Friday 20th Beer Run – Stableford Yellow 1st Andrew ODell; 2nd Jamie Henderson; 3rd Gus Gomez  Full Results

Sunday 15th 9 Hole – Stableford 1st Nano Burslem; 2nd Cameron Hines; 3rd Alex Ellenden Full Results 

Saturday 14th 18 Hole – Canadian Foursomes - Results NOT available 1st ; 2nd 3rd  Full Results 

Friday 13th Beer Run – Stableford Blue 1st Jamie Henderson; 2nd Dave Neenan; 3rd Zayden Mckinley  Full Results

Sunday 8th 9 Hole – Stableford 1st Alex Ellenden; 2nd Jamie Henderson; 3rd David Jakupec  Full Results 

Saturday 7th 18 Hole – Stroke1st Donna-Marie Grieve; 2nd Andy Gould; 3rd Zayden McKinley Full Results 

Friday 6th Beer Run – Stableford Yellow 1st Jamie Henderson; 2nd Bob Akapita; 3rd Errol Boyd  Full Results

Sunday 1st 9 Hole – Stableford1st Jamie Henderson; 2nd Alex Ellenden; 3rd Nano Burslem Full Results 

October 2020

Saturday 31st 18 Hole – Par 1st Donna-Marie Grieve; 2nd Joni Rika; 3rd Len Mckinley Full Results 

Friday 30th Beer Run – Stableford Blue 1st Andy Gould; 2nd Will Pickett; 3rd Christopher Veal Full Results

Sunday 25th 9 Hole – Stableford1st Chris Noel; 2nd Cameron Hines; 3rd Annelies Voorthuis

                                      4th Len McKinley 5th Melissa Muller  Full Results 

Saturday 24th 18 Hole – Stableford1st Alex Ellenden; 2nd Coral Walker; 3rd Errol Boyd  Full Results 

Friday 23rd Beer Run – Stableford Blue 1st Jamie Henderson; 2nd Coral Walker; 3rd Frank Berman  Full Results

Wednesday 21st Chook Run - Stableford 1st Alex Ellenden; 2nd Fank Berman; 3rd Coral Walker

Sunday 18th 9 Hole – Stableford1st Chris Noel; 2nd Rachel Wolfaardt; 3rd Alex Ellenden  Full Results 

Saturday 17th 18 Hole – Stableford1st Mandy Crow; 2nd Alex Ellenden; 3rd Andy Gould Full Results 

Friday 16th Beer Run – Stableford Blue 1st Mark Field; 2nd Andy Gould; 3rd Jamie Henderson  Full Results

Wednesday 14th Chook Run - Stableford 1st Jamie Henderson; 2nd Josh Field (NPG); 3rd Andy Gould (NPG)

Saturday 10th 4BBB– Stableford 1st Bob Akapita & Scott Rieffel; 2nd Mark Ellenden & Alex Ellenden; 

                                                            3rd Gus Gomez & Andrew ODell   Full Results 

Friday 9th Beer Run – Stableford Yellow 1st Troy Pickett; 2nd Wayne Jago 3rd Josh Field  Full Results

Saturday 3rd 18 Hole – Stroke1st Alex Ellenden; 2nd Len McKinlet; 3rd Gus Gomez   Full Results 

Friday 2nd Beer Run – Stableford Blue 1st Mark Field; 2nd Jamie Henderson; 3rd Alex Loughlin  Full Results

September 2020

Saturday 26th 18 Hole – 2 Person Ambrose Mens Group Marco Briceno & Jason Hughes; Womens Group Esther and Hannah Rika 

                                                                             Mixed Group Steve and Rachel Wolfaardt   Full Results 

Friday 25th Beer Run – Stableford Yellow 1st Chris Noel; 2nd Gus Gomez ; 3rd Coral Walker  Full Results

Saturday 19th 18 Hole – Par1st Mandy Crow; 2nd Gus Gomez 3rd Dean Atkinson   Full Results 

Friday 18th Beer Run – Stableford Blue 1st Annelies Voorthuis; 2nd Tania Kennedy; 3rd Melissa Muller Full Results

Wednesday 16th Chook Run - Stableford 1st Alex Ellenden; 2nd Chris Noel; 3rd Rachel Wolfaardt

Saturday 12th 18 Hole – Stableford 1st Tay Ellenden; 2nd Ann Campbell 3rd Drew Hamence   Full Results 

Friday 11th Beer Run – Stableford Blue 1st Lynda Coates; 2nd Frank Berman; 3rd Drew Hamence  Full Results

Saturday 5th 18 Hole – Stableford 1st Alex Ellenden; 2nd Ann Campbell 3rd Frank Berman   Full Results 

Friday 4th Beer Run – Stableford Blue 1st Lynda Coates; 2nd Christopher Veal; 3rd Chris Noel (c/b)  Full Results

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon